MEKANİK TESİS VE PİST BİLGİLERİ

Uluslararası standartlarda son teknoloji ile donatılmış mekanik tesisler sizi Erciyes üzerinde çok farklı mekânlara ve dünyalara taşıyacak. Saatte 26.750 kişi taşıma kapasitesiyle hizmet veren mekanik tesislerimizle Erciyes üzerindeki birçok noktadan emsalsiz bir manzara seyretme imkânı bulurken sadece Erciyes’te yetişen pek çok çiçek ve bitki türünü de keşfetmiş olacaksınız. Hacılar ve Tekir Kapı girişlerindeki “Gondol” taşıma sistemimizle kapalı mekanda ailenizle birlikte konforlu bir yolculuk yapacak, dilerseniz tesislerimizde yemeğinizi yiyecek veya içinizi ısıtacak içeceklerle dinleneceksiniz. Şehir hayatından uzak, muhteşem havası ve suyuyla ailenizle birlikte güzel bir gün geçirmek için Erciyes size bir sığınak olacak.

Erciyes, Türkiye’nin üçüncü, Orta Anadolu’nun ise en yüksek dağıdır. 3.917 metre yüksekliğindeki Erciyes’in muhteşem zirvesi o kadar yüksek ki bulutların üstünde kalır. Yaz kış tepesinden kar eksik olmayan görkemli bir dağdır. Kış sporları ve dağcılık için Türkiye’de gidilebilecek en güzel yerlerden biri olan Erciyes, Kayseri’nin 25 km güneyinde yer alır.

KATEGORİ MAVİ PİST

KATEGORİ KIRMIZI PİST

KATEGORİ SİYAH PİST

EĞİTİM PİSTİ

ERCİYES KAYAK MERKEZİNİN EZİLMİŞ TOPLAM PİSTLERİNİN; %36'SI MAVİ ZORLUK DERECESİNE, %42'Sİ KIRMIZI ZORLUK DERECESİNE, %22'Ü İSE SİYAH ZORLUK DERECESİNE SAHİPTİR. Mavi - Kolay (0° - 25° derece arası eğim) Kırmızı - Orta Zor (25° ila 40° arası eğim) Siyah - Zor (40° ve üzeri)

Örnek Resim